درحال بارگذاری ...

چگونه برای بارداری آماده شوید ؟

how-to-get-pregnant-1200x1200.jpg

چگونه برای بارداری آماده شوید ؟  بارداری که به انواع زایمان ها میرسد از زایمان بدون درد زایمان طبیعی زایمان سزارین زایمان زودرس و دیگر مسائل مهم بارداری که در سایت دکتر زنان به این مساله پرداخته ایم با ما همراه باشید .

 

چگونه برای بارداری آماده شوید ؟
چگونه برای بارداری آماده شوید ؟

1-  عادت های نامناسب را ترک کنید . مراقب بهداشتی قبل از بارداری شما ، در صورتی که شما اضافه وزن دارید ،یک برنامه کاهش وزن به شما خواهد داد و یا ممکن است برنامه های دیگری در جهت کمک به توقف در استعمال سیگار ، ترک مصرف الکل یا مواد غیر قانونی ، به شما ارائه دهد  و یا پیشنهاداتی برای کاهش دادن استرس ، به شما بکند .

از شما خواسته می شود تا مصرف هرگونه دارویی را که توسط مراقب سلامتی شما تایید نشده است ، نظیر : داروهای تجویز شده برای آکنه ، پسوریازیس یا هرگونه ترکیبات گیاهی ، متوقف کنید .

در مورد اینکه ، برای سر درد یا هر درد جزئی دیگری ، از چه دارویی استفاده کنید ، سئوال کنید .

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ( NSAID ) نظیر ایبوپروفن ( Advil,Motrin ) تحت مطالعه هستند و بهتر است تا حدودی از مصرف آنها زمانی که قصد باردار شدن دارید یا در سه ماهه اول ، خودداری کنید .

2-  یک رژیم سالم سرشار از پروتئین ، کلسیم  و آهن بخورید و هر روز شش لیوان آب بنوشید .

خوردن غذاهای غنی از ویتامین C به رشد سلول ها و جذب سایر مواد مغذی ، کمک خواهد کرد . ما در مورد این که چه چیزهایی در جهت داشتن یک حاملگی سالم ، بخوریم و بیاشامیم بعداً بحث خواهیم کرد .

3-  اسید فولیک و ویتامین های پره ناتال ، مصرف کنید . مراقب بهداشت شما ، ویتامینی را که ویژه حاملگی ساخته شده است برایتان تجویز خواهد کرد .

ویتامین پره ناتال محتوی فولیک اسید است . ممکن است مراقبت بهداشت شما تشخیص دهد که شما باید مکمل اسید فولیک بیشتری دریافت کنید .

4-  یک برنامه ورزشی شروع کنید .بیشتر متخصصان مراقبت سلامتی در « سیستم مراقبت از کودک » کاملاً از ورزش کردن قبل و در حین حاملگی حمایت می کنند . ورزش های پیشنهادی شامل : شنا ، آئروبیک آبی ، یوگا ، و پیاده روی است .

اسید فولیک که یک ویتامین B سنتتیک می باشد ، در فرم طبیعی اش فولات نامیده می شود . وجود میزان کافی اسید فولیک در بدن ، قبل از حاملگی ، از اهمیت برخوردار است ، زیرا بلافاصله بعد از باردار شدن ، برای ایجاد لوله های عصبی در نوزاد در حال رشد ، مورد نیاز است .

وقتی که این لوله ها به درستی تشکیل نشوند ، (( نقایص لوله عصبی )) معمولاً نظیر : اسپینا بیفیدا ، یا آنانسفالی ایجاد می شود .

در سال 1992 ، با پی بردن به اهمیت وجود اسید فولیک در رژیم غذایی زنان ، FDA مقرر کرد که اسید فولیک به محصولاتی نظیر نان ، غلات  و سایر ترکیبات غله ای اضافه شود .

اسید فولیک یا فولات به طور طبیعی در سبزی ها برگ دار ، حبوبات ( لوبیا ) ، مرکبات  و همه غلات وجود دارد .

5-  در مورد آنچه در مراقبت پره ناتال و زایمان نوزاد خود ترجیح می دهید ، فکر کنید . ممکن است فکر نکنید که ترجیح هایی دارید یا از انتخاب های خود ، آگاه باشید .

در واقع ، شما چندین انتخاب در مراقبت تخصصی پره ناتال ، زایمان  و بعد از زایمان دارید ،مراقب بهداشتی شما از شما می خواهد که در مورد روش زایمانی که دوست دارید ، فکر کنید .

دکتر زنان

متخصص زنان و زایمان دکتر مژگان کریمی

برای مطرح کردن سوالات همین الان تماس بگیرید :

02122776295

09102410144

 

 

منبع : کتاب مراقبت های دوران بارداری

logo-white-footer

دكتر مژگان كريمي جراح و متخصص زنان و زايمان و نازايي داراي بورد تخصصي از دانشگاه تهران با نمره عالي در حال حاضر با كوله باري از تجربيات حرفه اي در حال انجام خدمات به هموطنان عزيزم ميباشم و خدارا شاكرم.

آدرس مطب :
تهران - پاسداران - بوستان نهم - روبروی پلی کلینیک لبافی نژاد - پلاک 135

شماره تماس :
02122776295
09102410144

آدرس بیمارستان نیکان :
تهران - اقدسیه - ابتدای بلوار ارتش - ورودی اراج - خیابان 22 بهمن - بیمارستان نیکان
روزهای کاری
دوشنبه ها ساعت 16 تا 14
چهارشنبه ها ساعت 12 تا 14

شماره تماس :
29129

همچنین برای ویزیت در درمانگاه بیمارستان رسالت صبح های شنبه یک شنبه سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 12 میتوانید مراجعه کنید .

کلیه حقوق این قالب برای دکتر زنان محفوظ می باشد.