درحال بارگذاری ...

ورزش کردن در داشتن یک زایمان بدون درد چقدر موثر است ؟

how-exercise-does-it-have-an-effective-maternal-delivery-1200x1200.jpg

ورزش کردن در داشتن یک زایمان بدون درد موثر است ؟ یا بهتر است بگوییم ورزش چه تاثیر به سزایی در زایمان بدون درد دارد . امروز در سایت دکتر زنان به این مطلب پرداخته ایم با ما همراه باشید .

ورزش کردن قبل از حاملگی :

قبل از حاملگی ، زمانی مناسب جهت ایجاد عادات سلامتی مناسب در طول زندگی می باشد و ورزش منظم یک شیوه خوب است . اگر تاکنون به صورت منظم ورزش می کردید ، به این برنامه ادامه دهید . اگر حداقل سه بار در هفته ورزش نمی کنید ، باید به آرامی فعالیت خود را تغییر دهید ، اما سعی کنید که انجام یک سری تمرین ها را آغاز کنید . بیشتر کارشناسان اصرارشان بر این خواهد بود که شما انواعی از تمرین های متوسط را بر یک پایه منظم طی حاملگی تان انجام دهید .

اما اگر صبر کنید تا حامله شوید ، شما ممکن است در ابتدا ، احساس سختی و فشار کنید که باعث تعریق شما و تنگی نفس و عدم تعادل خواهد شد . سعی کنید فعالیتی را انتخاب کنید که می خواهید و قادر به ادامه آن پس از بارداری هستید ، نظیر : پیاده روی ، شنا ، یا یوگا ، پیاده روی کردن به مدت بیست دقیقه یک روز در میان راهی مناسب برای شروع است .

اگر از عهده آن برآمدید ، به یک مجموعه ورزشی ملحق شوید و از Treadmill استفاده کنید . به آرامی شدت تلاشتان را افزایش دهید . به خاطر داشته باشید که اگر برنامه ورزشی را انتخاب کردید ، دوست دارید ، شما راحت تر می توانید آن را انجام دهید .

پیشنهاد دیگر این است که تلاش کنید یک ((سیستم دوستی )) ایجاد کنید که به شما در به وجود آوردن عادت ورزش کردن یاری کند .یک دوست یا همکار تعیین کنید که او نیز همچنین ، می خواهد این عادت خوب را آغاز کند و سپس یکدیگر را وادار کنید تا با هم ورزش کنید .

زمانی که شما تصمیم می گیرید باردار شوید ، همچنین وقتی مناسب جهت دوست شدن با خانم هایی است که آنها نیز هم اکنون باردار هستند یا قبلاً بچه دار شده اند .

زمانی که تازه مادر شده اند ، اغلب برنامه ریزی می کنند تا با یکدیگر ، با کالسکه ها یا جعبه های نوزادان به طرف مغازه خواربارفروشی قدم بزنند یا وقتی بچه به سن نوپایی رسید ، همدیگر را در زمین بازی ملاقات کنند. شما در کنار بزرگسالان دیگر حداقل با یک علاقه مشترک خواهید بود و عامل این علاقه، فرزندانتان هستند . شما روابط دوستی پایداری می یابید و فعالیت هم می کنید .

ورزش کردن در داشتن یک زایمان بدون درد چقدر موثر است ؟
ورزش کردن در داشتن یک زایمان بدون درد چقدر موثر است ؟

 

نکات کلیدی برای خاطر سپردن

از اقدامات ایمنی ، هنگامی که ورزش می کنید استفاده کنید .

  • وقتی به تازگی شروع کرده اید ، بیش از اندازه انجام ندهید . اگر حین تمرین آسیب دیدید ، توقف کنید .
  • از اینکه پزشکتان با شروع یک برنامه ورزشی که قبلاً انجام نداده اید ، موافق است اطمینان حاصل کنید .
  • پیاده روی به تنهایی در مکان هایی به خصوص در شب ، می تواند خطرناک باشد ، در این مواقع با همسر یا دوست خود به پیاده روی بروید .

دکتر زنان

متخصص زنان و زایمان دکتر مژگان کریمی

برای مطرح کردن سوالات همین الان تماس بگیرید :

02122776295

09102410144

 

منبع : کتاب مراقبت های دوران بارداری

logo-white-footer

دكتر مژگان كريمي جراح و متخصص زنان و زايمان و نازايي داراي بورد تخصصي از دانشگاه تهران با نمره عالي در حال حاضر با كوله باري از تجربيات حرفه اي در حال انجام خدمات به هموطنان عزيزم ميباشم و خدارا شاكرم.

آدرس مطب :
تهران - پاسداران - بوستان نهم - روبروی پلی کلینیک لبافی نژاد - پلاک 135

شماره تماس :
02122776295
09102410144

آدرس بیمارستان نیکان :
تهران - اقدسیه - ابتدای بلوار ارتش - ورودی اراج - خیابان 22 بهمن - بیمارستان نیکان
روزهای کاری
دوشنبه ها ساعت 16 تا 14
چهارشنبه ها ساعت 12 تا 14

شماره تماس :
29129

همچنین برای ویزیت در درمانگاه بیمارستان رسالت صبح های شنبه یک شنبه سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 12 میتوانید مراجعه کنید .

کلیه حقوق این قالب برای دکتر زنان محفوظ می باشد.