درحال بارگذاری ...

آیا از رژیم حاملگی برای داشتن یک زایمان بدون درد اطلاع دارید؟

do-you-know-about-a-pregnancy-regime-for-having-a-painless-delivery-2-1200x1200.jpg

آیا از رژیم حاملگی برای داشتن یک زایمان بدون درد اطلاع دارید؟ همه ما به غذا نیاز داریم و در مورد آن اظهار نظر می کنیم . در سایت دکتر زنان به مساله رژیم حاملگی برای داشتن یک زایمان بدون درد پرداخته ایم با ما همراه باشید ممکن است فکر کنید غذا دوست یا دشمن شما است .
شاید احساس کنید راجع به غذا بیشتر از حد یا کمتر از حد مورد نیاز فکر می کنید .

شاید فکر کنید یک رژیم غذایی متعادل دارید ، یا نسبتاً مطمئن باشید که یک رژیم نادرست دارید . رژیم غذایی شما ممکن است از امیال شخصی تان تاثیر بپذیرد ، اما به طور کلی عادت های غذایی شما ، به تربیتتان ، اعتقادات مذهبی و سطح تحصیلات شما بستگی دارد . آموزش شما با اتمام دوران تحصیل ، به پایان نمی رسد .

در زندگی روزمره ، اطلاعات جدیدی راجع به رژیم غذایی از طریق محیط ، گزارش های دولتی ، تبلیغات تجاری ، مطالعات طولانی مدت ، پیشنهاد های تغذیه جدید ، محصولات جدید برای استفاده  و اکتشافات علمی ….کسب می
کنید . لیست فوق ادامه دارد .

زمانی که هدفتان ، یافتن یک غذای سالم برای دوران حاملگی است ، چگونه می توانید بفهمید بهترین غذا برای این منظور چیست ؟

قبل از این که باردار شوید ، باید غذا های مقوی مصرف کنید تا بهترین محیط ممکن را برای نوزادتان محیا کنید . زمانی که باردار هستید ، ممکن است بخواهید فکر کنید که در حال تامین کردن مواد ساختمانی لازم جهت ایجاد انسان جدید هستید . به طور طبیعی ، شما می خواهید بهترین مواد ساختمانی مهیا باشند .

بهترین تغذیه

اصولی که وقتی تصمیم می گیرید باردار شوید ، در جهت داشتن یک رژیم غذایی سالم ، باید رعایت شوند ، همان طوری است که در مورد جمعیت عمومی نیز صادق است .

احتمالاً با راهنمای USDA برای یک رژیم سالم که به آن ” هرم راهنمای غذایی ” می گویند آشنا هستید .این راهنما ، مواد غذایی را به چهار گروه تقسیم می نماید .

 

آیا از رژیم حاملگی برای داشتن یک زایمان بدون درد اطلاع دارید؟
آیا از رژیم حاملگی برای داشتن یک زایمان بدون درد اطلاع دارید؟

 

اگرچه ، مدل تقسیم چهار گروهی مواد غذایی ، شیوه خوبی است برای این که بفهمید قبل از بارداری چه مواد غذایی باید در رژیم غذایی سالم شما ، وجود داشته باشد ، اما با آن دسته از مواد غذایی شروع کنید که باید به بیشترین میزان مصرف شوند گروه ها به ترتیب زیر هستند :

حبوبات ، نظیر فرنی ، غلات ، نان ها ، و برنج

– میوه ها و سبزی ها

– پروتئین ها ، از تخم مرغ ، مرغ ، گوشت قرمز ، ماهی ، آجیل  و باقلای خشک

– لبنیات ، در شکل ، شیر ، پنیر  و ماست

چربی ها ، روغن ها ، و شیرینی ها باید فقط به میزان کم در رژیم شما وجود داشته باشند . چرا این دسته از مواد غذایی اهمیت دارند ؟

به طور کلی ، حبوبات ، ویتامین B ، مواد معدنی ، مواد لازم جهت سوخت و ساز یا ایجاد انرژی  و فیبر مورد نیاز بدن شما را فراهم می کنند . سبزی ها دارای برگ سبز تیره ، اسید فولیک بدن را تامین می کنند .

پروتئین به مانند لبنیات ، مواد لازم برای ساخت سلول های جدید را مهیا می کند . چربی ها و مواد روغنی ، اسیدهای چرب و ویتامین A , E را فراهم می کنند . این مواد ، به میزان بسیار جزئی ، لازم هستند . متأسفانه ، مواد شیرین مورد نیاز نیستند ، هر چند بدن آنها را به اندازه زیاد تولید می کند .

یک رژیم متعادل شامل : یک سوم حبوبات ، یک سوم میوه ها و یا سبزی ها ، یک سوم پروتئین و یک لیوان شیر یا یک فنجان ماست می باشد . تنقلات بین غذایی ، باید شامل غلات کم چربی نظیر بیسکویت یا میوه ها باشد . اگر قبل از حاملگی ، شما وزن مطلوبی دارید ، باید در سه وعده غذایی دو هزار کالری بخورید . همچنین باید شش تا هشت لیوان آب هر روز بنوشید .

 

 

یکی از تفاوت هایی که در رژیم حاملگی با رژیم معمولی وجود دارد ، این است که شما باید در رژیم بارداری دریافت مواد غذایی را که غنی از کلسیم ، آهن و اسید فولیک هستند افزایش دهید . زیرا این سه مواد مغذی ، برای داشتن یک بارداری سالم حیاتی هستند . افزایش دریافت اسید فولیک قبل از حاملگی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

ما در مورد نحوه انجام آن در مبحث مشاوره قبل از بارداری صحبت خواهیم کرد . همچنین شما باید مصرف میوه ، سبزی ها و غلات را افزایش دهید . تا فیبر بیشتری در اختیار بدنتان قرار بگیرد و مصرف کافئین را کاهش دهید . خوردن صحیح مواد غذایی ، به شما کمک خواهد کرد تا طی حاملگی تان و به دنبال آن در بهترین شرایط فیزیکی باشید .

هرچند ، اگر چه شما باید در ضمن حاملگی ، نوع مواد غذایی مصرفی را تغییر دهید ، میزان مصرف را نباید تغییر داد .کارشناس تغذیه یا پزشکتان به شما خواهند گفت که در زمان حاملگی مصرف روزانه کالری تان را فقط به میزان سیصد تا افزایش دهید .

 

دکتر زنان

متخصص زنان و زایمان دکتر مژگان کریمی

برای مطرح کردن سوالات همین الان تماس بگیرید :

02122776295

09102410144

 

منبع : کتاب مراقبت های دوران بارداری

logo-white-footer

دكتر مژگان كريمي جراح و متخصص زنان و زايمان و نازايي داراي بورد تخصصي از دانشگاه تهران با نمره عالي در حال حاضر با كوله باري از تجربيات حرفه اي در حال انجام خدمات به هموطنان عزيزم ميباشم و خدارا شاكرم.

آدرس مطب :
تهران - پاسداران - بوستان نهم - روبروی پلی کلینیک لبافی نژاد - پلاک 135

شماره تماس :
02122776295
09102410144

آدرس بیمارستان نیکان :
تهران - اقدسیه - ابتدای بلوار ارتش - ورودی اراج - خیابان 22 بهمن - بیمارستان نیکان
روزهای کاری
دوشنبه ها ساعت 16 تا 14
چهارشنبه ها ساعت 12 تا 14

شماره تماس :
29129

همچنین برای ویزیت در درمانگاه بیمارستان رسالت صبح های شنبه یک شنبه سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 12 میتوانید مراجعه کنید .

کلیه حقوق این قالب برای دکتر زنان محفوظ می باشد.